Žiarsky zimný štadión v novom svetle

22.08.2019

Naša spoločnosť vám prináša nové technológie, ktoré spájajú zníženie energetických nákladov s atraktívnym dizajnom. Ako moderné technológie vedia pracovať s ľudskými emóciami sa presvedčili aj v meste Žiar nad Hronom.

Zimný štadión v Žiari nad Hronom prešiel kompletnou rekonštrukciou a mesto a jeho obyvatelia ho môžu začať využívať na tréningy hokejových klubov, priateľské, majstrovské a medzinárodné turnaje v ľadovom hokeji, ale aj na verejné korčuľovanie.

Riešenie od GAMAalumínium

Pôvodné výbojkové svetlá s výkonom 400W boli nahradené modernými LED svietidlami novej generácie GAMA HALL 1000, ktoré sú vyrábané na Slovensku.

GAMA HALL svietidlá s DALI reguláciou sú zárukou kvalitného a rovnomerného osvetlenia ľadovej plochy aj pri mantineloch. Teplota svetla CCT svietidiel je 4000 K, čo podporí výborný vizuálny efekt pri indexe podania farieb CRI 84. Svietidlá sú certifikované na IP 66 a IK 08 ochranu. Nastavené osvetlenie spĺňa normu pre osvetlenie športovísk a aj najprísnejšie svetelné požiadavky na TV prenosy.

Prínosy pre klienta

Výmenou svietidiel sa prevádzkovateľovi zníži spotreba energie na osvetlenie o 65 %. Využitím a nastavením dodatočnej DALI regulácie svietidiel môže investor ušetriť ďalších 15 - 20 % nákladov na osvetlenie. Zvýšenie diváckeho zážitku zo sledovania zápasu umožní nastavenie svetelných scén.  

Nameraná hodnota vo vertikálnom smere 0,5m nad ľadovou plochou zo spektrometrom označenie MR16 Rainbow Ligh v režime testovanie spektra, kde:

CCT - korelovaná teplota farby

CRI - index farebnosti podľa CIE

P.W.(nm) vlnová dĺžka

D.W. (nm) vlnová dĺžka

C.C (x, y) farebné súradnice (x, y)

Lux (E)(lx) - hodnota osvetlenia

Vizuálny komfort ocenia okrem hráčov aj samotní návštevníci hokejových zápasov.